💡 Wil jij De Nachtvlinders helpen?

Sinds onze beginjaren schrijven we met passie en in onze vrije tijd over alles wat met horror te maken heeft. Dankzij trouwe fans zoals jij bestaan we inmiddels 15 jaar! 🖤

We willen nog 15 jaar zo doorgaan. Daarvoor hebben we jouw hulp een beetje nodig.

Voor minder dan een kop koffie per maand helpt je ons en:
🕸️ meer artikelen, recensies en specials te maken,
🕸️ nieuwe Nederlandse makers een podium te geven,
🕸️ én jou advertentievrij te laten genieten van onafhankelijke horrorjournalistiek in Nederland.

👉 Word supporter van De Nachtvlinders!

Recensie: Good Boy - Door de ogen van een hond

Recensie: Good Boy - Door de ogen van een hond

'Good Boy' is in alle opzichten een unieke film. Niet zozeer dat een hond de hoofdrol speelt als wel dat het hele perspectief gezien wordt vanuit zijn gezichtsveld.

📧
Mis niets van de duistere wereld van horror: ontvang nieuws, recensies en macabere verrassingen in je inbox!

Good Boy

Good Boy is hoe dan ook een indrukwekkende film. Het is horror, drama en psychologisch schouwspel in een. De echte ster van de film is de hond Indy. Het is een origineel gegeven dat goed uitpakt. Dat het verhaal zelf niet zo sterk is of overtuigt, is slechts een kleine smet op deze low-budget film die verder zeker gezien mag worden. Al was het maar voor de trouwe viervoeter Indy.

Die hond is Indy, een Nova Scotia Duck Tolling Retriever (vernoemd naar Indiana Jones) en zien we als pup in de intro van de film. In enkele korte sequenties zien we hem opgroeien. Dan gaat hij met zijn baasje Todd (Shane Jensen) naar een oud familiehuis. Dat zich daar duistere krachten schuil houden wordt al vrij snel duidelijk. Honden hebben een scherp gehoor en reuk en voelen dingen veel sterker dan mensen. Dat maakt deze film ook zo zintuiglijk.

Regisseur Ben Leonberg, co-writer Alex Cannon en zijn eigen hond Indy hadden 400 draaidagen en drie jaar tijd nodig om de film te draaien. Het heeft zijn vruchten afgeworpen. Visueel ziet de film er gelikt uit - beeld en geluid zijn dik in orde - en het is bijzonder om alles door de ogen van de hond te zien. Zijn baasje Todd en andere personages zie je bijna niet in het gezicht.

Good Boy ging in première op het South by Southwest (SXSW) festival in de Verenigde Staten op 10 maart 2025. De film was vanaf 3 oktober dit jaar in de Amerikaanse bioscopen te zien en de eerste geluiden waren overwegend positief.

Dit is een horrorfilm anders dan alle andere. Good Boy moet het niet hebben van de jumpscares- al zitten er best wat schrikmomenten in- maar veel meer van sfeer, beeld en geluid. Omdat de focus daarop ligt blijft het verhaal een beetje op de achtergrond, moet je grotendeels zelf invullen wat er gebeurt en wat het allemaal betekent. Daardoor is de lengte van de film ook wat korter dan wat doorgaans gangbaar is voor een speelfilm. Met slechts 73 minuten op de teller is dat aan de korte kant, maar voor het gevoel is dat zeker niet te kort.

Good Boy is nu te zien in de Nederlandse bioscopen.

Schenk ons een kop koffie ☕ en verberg advertenties!