Gruwelijk Halloweenprogramma in de bibliotheek van Nijmegen
De bibliotheek in Nijmegen organiseert voor het eerst dit jaar op vrijdag 31 oktober het 'Gothic Horror Festival'. In een gevarieerd programma maak je kennis met Folk Horror, Gotische verhalen en Urban Legends. En als kers op de taart zijn wij daar ook bij. Kortom: Dit mag je niet missen!


De bibliotheek wordt omgetoverd tot een duistere ontmoetingsplaats die zijn weerga niet kent. Op vijf verschillende plekken in en rond het gebouw kun je kennis maken met alles wat het daglicht niet kan verdragen. Zo heb je het Verhalenplein, waar je je kunt inschrijven voor verschillende workshops en spellen en waar marktkramen te vinden zijn. In de Derde Kamer vind je de workshop schorpioenen prepareren (dit heb je vast nog nooit gedaan!) en kun je een lesje krijgen in Two Sentence Horror Story schrijven. In Lux3 is er een lezing bij te wonen over Folk Horror en kun je griezelen bij de horrorfilm The Wicker Man. Tenslotte is er ook nog wat te doen, want in Spelslot is er de hele avond tijd voor (horror)spellen.
De Nachtvlinders is ook van de partij
En denk jij alles te weten over horror? Ben jij die duistere dude die weet hoe je elk monster moet verslaan, precies weet wie wat zegt op elk moment van een willekeurige horrorfilm en meer? Kom dan je kennis testen bij de horrorquiz van De Nachtvlinders, gehost door niemand minder dan Gerben Prins en ondergetekende. Deze quiz is zowel in het Nederlands als in het Engels. Sowieso zijn wij van DNV behoorlijk vertegenwoordigd, want Marloes verzorgt namelijk de Two Sentence-workshop én heeft een kort intermezzo bij de Creepypasta's en Frank interviewt Maarten Janssens, een van de initiatiefnemers van de comic Bloeddorst. Het wordt een avond om niet te vergeten!
Het Gothic Horror Festival vindt plaats op vrijdag 31 oktober vanaf 19.00 uur in Bibliotheek Mariënburg, LUX en het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis. Het programma is voor 18 jaar en ouder. Tickets kosten € 6,- voor studenten, €7,50 voor leden van de bieb en €10,- voor overige bezoekers en zijn hier te bestellen.
Meer over: Halloween (31 oktober), Activiteiten