Recensie: Shelter (Marlind / Stein, 2010)
Shelter is een heerlijke thriller/horror/mysterie, net geen popcornhorror, maar ook net geen écht angstaanjagende horrorfilm.
De film Shelter valt in het hokje thriller/horror/mysterie en heeft nooit in de Nederlandse bioscopen gedraaid. De dvd/bluray is deze maand wel uitgekomen.

Men neme een psychiatrisch patiënt Adam (Jonathan Rhys Meyers) met meerdere persoonlijkheden en een psychiater Cara (Julianne Moore) die absoluut niet gelooft in meerdere persoonlijkheden.
Als Cara erachter komt dat alle persoonlijkheden die Adam aanneemt vermoorde personen zijn, komt haar familie in gevaar. Cara is een weduwe en woont samen met haar dochtertje. Haar vader heeft een kliniek voor psychische patiënten en geeft haar deze patiënt om haar te laten zien dat meerdere persoonlijkheden echt bestaan.
Het verhaal zit goed in elkaar, waarom deze nooit in de bioscoop heeft gedraaid is vreemd. Het is absoluut geen perfecte thriller/horror, daarvoor is hij te voorspelbaar, helaas. De film start als thriller en er zitten een hoop schrikmomenten in, het grootste nadeel is dat de muziek het gros van de keren dat er iets spannends/engs aan zit te komen al verraad. De personages worden goed neergezet, acteren kunnen Julianne Moore en Jonathan Rhys Meyers wel. Ook is eigenlijk al het bovennatuurlijke geloofwaardig gespeeld.
Wel tof zijn de overgangen van de verhaallijn binnen de genres, die dus van thriller naar horror gaat en dan overgaat in bovennatuurlijk mysterieus en eindigt in één grote chaos. Het einde vind ik erg geslaagd, ondanks dat het allerlaatste gedeelte van de film weer erg voorspelbaar is, voelt het toch goed.
Een heerlijke thriller/horror/mysterie film, net geen popcornhorror meer, maar ook net geen écht angstaanjagende horror.
https://www.youtube.com/watch?v=aWCl93yETq4
Koop de DVD of Blu-Ray van Shelter bij Bol.com.
[yasr_overall_rating null size="--"]
Meer over: Films, RecensiesLees meer
Recensie: Frankenstein - oude monsters in nieuwe zakken
Guillermo del Toro heeft het op zich genomen om 'Frankenstein' te verfilmen. Het verhaal van het klassieke boek van Mary Shelley heeft al vaak de weg naar het witte doek gevonden, weet de regisseur hier een typische del Toro-draai aan te geven, of had dit monster beter niet opgewekt kunnen worden?
Trailers en poster - Perkins heeft de smaak te pakken met Keeper
Osgood Perkins gooide afgelopen jaar hoge ogen met 'Longlegs' en 'The Monkey'. Nu is hij terug met 'Keeper'. Is deze ook weer de moeite waard?
Nieuw seizoen American Horror Story geteased
'American Horror Story' (AHS) timmert ondertussen ook weer lekker aan de weg. In 2026 beginnen ze namelijk alweer aan hun 13e seizoen. En we hebben al een teaser gekregen.
Poster en trailer - Frankenstein in Chicago: 'The Bride!' van Maggie Gyllenhaal
Vorige maand werd de trailer van 'The Bride!' vrijgegeven wat een beetje onder onze radar doorglipte. Het is een samenwerking tussen broer en zus Maggie en Jake Gyllenhaal binnen de wereld van Frankenstein.