💡 Wil jij De Nachtvlinders helpen?

Sinds onze beginjaren schrijven we met passie en in onze vrije tijd over alles wat met horror te maken heeft. Dankzij trouwe fans zoals jij bestaan we inmiddels 15 jaar! 🖤

We willen nog 15 jaar zo doorgaan. Daarvoor hebben we jouw hulp een beetje nodig.

Voor minder dan een kop koffie per maand helpt je ons en:
🕸️ meer artikelen, recensies en specials te maken,
🕸️ nieuwe Nederlandse makers een podium te geven,
🕸️ én jou advertentievrij te laten genieten van onafhankelijke horrorjournalistiek in Nederland.

👉 Word supporter van De Nachtvlinders!

Recensie: The Innocents (Eskil Vogt)

Recensie: The Innocents (Eskil Vogt)
-- advertentie --
Silent Night, Deadly Night 2025

Kinderen zijn een geweldig ingrediënt voor horrorfilms. Dat bewijst ook filmmaker Eskil Vogt met zijn film The Innocents die nu in de bioscopen draait. Zonder het hele verhaal hieronder te lezen, kan ik je aanraden om nu naar de bioscoop te gaan.

Omdat hun vader een nieuwe baan heeft, verhuist het gezin van de zussen Ida en Anna naar een buitenwijk van Oslo. Ondanks dat het hartje vakantieperiode is, vinden ze toch aan snel vriendjes om mee te spelen. Zelfs de zwaar autistische Anna lukt het om connectie te maken. Samen met de nieuwe vriendjes Ben en Aisha, ontdekken de kinderen al snel dat ze een bijzonder gezelschap zijn en vreemde gebeurtenissen teweeg kunnen brengen.

Nog niet overtuigd? Okay, maar dan krijg je wel kleine spoilers. De kinderen ontdekken namelijk dat ze bovennatuurlijke krachten hebben. Dit begint klein bij het laten afbuigen van de val van een flessendop. Deze nieuwe krachten helpen ook de autistische Anna weer om te communiceren en praten. Maar kinderen weten nu eenmaal nog niet heel goed met emoties om te gaan, of waar de grens tussen goed en kwaad ligt. Met andere woorden het loopt gigantisch uit de hand.

De film doet lichtelijk denken aan de tv-serie Heroes (2006-2010), waarin volwassenen ontdekken superkrachten te hebben en hier ook niet altijd goed mee omgaan. The Innocents vertelt het verhaal vanuit de kinderen en geeft op die manier een nog naarder gevoel, zeker nog eens versterkt door de vier geweldige kindacteurs Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf en Mina Yasmin Bremseth.

[yasr_overall_rating size="large"]

The Innocents draait nu al eventjes in de bioscopen en filmhuizen, dus wacht niet te lang.

📧
Mis niets van de duistere wereld van horror: ontvang nieuws, recensies en macabere verrassingen in je inbox!