Recensie: Vamp - een jaren '80 horrorkomedie
De horrorkomedie Vamp uit 1986 is voor zijn 25e verjaardag opnieuw uitgeven. The first kiss could be your last.

Om in een studentenvereniging te komen doen Keith (Chris Makepeace) en AJ (Robert Rusler - A Nightmare on Elmstreet 2 en Weird Science) een belofte die een stuk gevaarlijker blijkt te zijn dan eerst gedacht. Ze beloven een stripper voor het feest van die avond, een vrij simpele manier om binnen te komen lijkt mij want iedereen kan de telefoon pakken en een stripper bestellen, toch? Maar niet Keith en AJ, zij maken er een roadtrip van en gaan de strippers persoonlijk benaderen, wat misschien ook wel zo leuk is natuurlijk.
Tijdens hun zoektocht belanden ze in het donkere gedeelte van de stad en komen ze uit bij een stripclub waar het personeel vampiers blijken, met Grace Jones als de meest in het oog springende Vampire Queen Katrina!
Als één van de jongens ten prooi valt aan Katrina probeert de ander wanhopig de club te ontvluchten wat nog niet zo makkelijk blijkt.
Vamp is een echte jaren tachtig horrorkomedie die meer op tieners gericht lijkt dan op volwassenen, en daar is natuurlijk helemaal niks mis mee. De film valt misschien nog het beste te omschrijven als het iets minder grappige broertje van Fright Night, want de grappen zijn niet altijd geslaagd maar toveren toch zo nu en dan een glimlach op je gezicht. Maar het is het onmiskenbare (wat pretentieloze) jaren tachtig sfeertje wat de film de moeite waard maakt. Fans van bijvoorbeeld Fright Night en Weird Science doen er goed aan om deze film een kans te geven!
Vamp kwam onlangs uit op blu-ray (en DVD) op het Engelse label Arrow Video en is tussen de klassiekers van Romero, Fulci en Argento een beetje een vreemde eend in de bijt in de catalogus van dit label. Maar daarom niet minder welkom. Arrow staat bekend om hun kwaliteitsuitgaven en ook deze release mag er zijn.
De beeldkwaliteit is ruim voldoende, het is geen demo-materiaal maar volstaat voor een film van dit soort. De audio is helaas slechts in mono en er is een optionele Engelse ondertiteling beschikbaar.

De blu-ray wordt (zoals al hun releases) geleverd met vier verschillende covers, een zes pagina's tellend boekje en een kleine poster met de twee voor Arrow gemaakte covers. En natuurlijk zijn er ook weer de nodige extra's aanwezig die veelal ook in 1080HD zijn waaronder verschillende interviews, documentaires, behind the scenes, een korte film, trailers en een audio commentaartrack.
[yasr_overall_rating size="large"]
Meer over: Films, Recensies, VampiersLees meer
Trailers en poster - Perkins heeft de smaak te pakken met Keeper
Osgood Perkins gooide afgelopen jaar hoge ogen met 'Longlegs' en 'The Monkey'. Nu is hij terug met 'Keeper'. Is deze ook weer de moeite waard?
Nieuw seizoen American Horror Story geteased
'American Horror Story' (AHS) timmert ondertussen ook weer lekker aan de weg. In 2026 beginnen ze namelijk alweer aan hun 13e seizoen. En we hebben al een teaser gekregen.
Poster en trailer - Frankenstein in Chicago: 'The Bride!' van Maggie Gyllenhaal
Vorige maand werd de trailer van 'The Bride!' vrijgegeven wat een beetje onder onze radar doorglipte. Het is een samenwerking tussen broer en zus Maggie en Jake Gyllenhaal binnen de wereld van Frankenstein.
Trailer Stranger Things seizoen 5 kondigt einde aan
De eindstrijd nadert. Nog een seizoen lang zullen onze vrienden -en vijanden- alles moeten geven om als overwinnaar uit de bus te komen. En na dit zal niets meer hetzelfde zijn...