Trailer: Blaas stoom af met Mickey Mouse-horror Screamboat
Steamboat Willie moet er ook aan geloven. De Mickey Mouse-iteratie krijgt nu ook een horrorfilm genaamd Screamboat met niemand minder dan 'Art the Clown' David Howard Thornton als Willie.

Screamboat is een 'verfilming' van het allereerste avontuur van Mickey Mouse als Steamboat Willie uit 1928. In de film volgen we een groepje New Yorkers die op een veerboot vast komen te zitten met een bloeddorstige muis. Na schapen, autobanden en tomaten zijn we ondertussen wel wat gewend, toch?
Dat Thornton de hoofdrol heeft gekregen als bloeddorstige Mickey Mouse komt niet als een verrassing. Er staan namelijk twee Terrifier-producenten aan het roer, Steven Della Salla en Michael Leavy werken samen met Steven LaMorte om deze komische horror vorm te geven. Verder spelen onder andere Allison Pittel, Amy Schumacher en Jerry Posey een rol.
Sinds het verlopen van de Disneyrechten op een aantal iconische figuren, denk aan Winnie The Pooh, Peter Pan en natuurlijk Mickey Mouse, schieten de (veelal slechte) horrorfilms als giftige paddenstoelen uit de grond. Winnie heeft er al twee opzitten en is de scope gericht op een compleet universum net zoiets als Marvel. Mickey Mouse is met Screamboat ook al toe aan het tweede verhaal op het witte doek. Mickey's Mouse Trap was met een trailer na een aantal dagen na het verlopen van de rechten al in de lucht.
Het lijkt er wel veel op dat men nu vooral op het momentum aan het springen is en dat het vooral gaat om het als eerste uitbrengen van 'iets' en daarmee absoluut geen rekening houdt met kwaliteit. Uiteraard weten we allemaal dat dit gegeven ons in ieder geval niet tegenhoudt om te gaan kijken in de bios.
Screamboat verschijnt 2 april in de bioscopen. Of dat ook in Nederland is, moet nog blijken. We houden het voor je in de gaten. Wie of wat is de meest absurde moordenaar die jij ooit in een film gezien hebt?
Meer over: Films